Proces produkcyjny

Wiemy, że tylko harmonijne współgranie z naturą jest nam w stanie zagwarantować długotrwałe sukcesy. Każda próba działania, wbrew tej zasadzie, jest tożsama ze szkodzeniem samemu sobie i innym. Uważamy się za dużą, dojrzałą i odpowiedzialną firmę dlatego też troszczymy się o środowisko naturalne. Nasze starania zostały docenione i w 2003 roku otrzymaliśmy Certyfikat Zarządzania Środowiskowego według normy ISO 14001. Posiadamy niezbędne pozwolenia na prowadzenie działalności w formie recyklingu, dlatego też możemy efektywnie zarządzać odzyskiem miedzi i tworzywa sztucznego z kabli. Ciągle rozwijamy nasze działania mające na celu polepszenie standardów ochrony środowiska w branży metalurgicznej.

1 zakup surowcow

01. Zakup surowców

W produkcji stopów wykorzystuje się złom aluminium oraz dodatki stopowe takie jak krzem, zaprawy niklowe, manganowe, tytanowe i inne.

2 kontrola jakosci zlomu

02. Kontrola jakości złomu

Każda dostawa jest szczegółowo sprawdzana pod kątem radioaktywności, składu chemicznego oraz zanieczyszczeń.

3 topienie uszlachetnianie

03. Topienie, uszlachetnianie

Aby osiągnąć stop o wymaganym składzie chemicznym, odpowiednio dobrany wsad surowcowy zostaje przetopiony i wzbogacony.

4 zlewanie aluminium

04. Zlewanie aluminium

Przelewanie metalu odbywa się przy pomocy specjalnych kadzi transportowych lub rynien. Stop dostarczany jest do klienta w formie stożków, gąsek lub w postaci ciekłej.

5 wykorzystanie stopow aluminium

05. Wykorzystanie stopów aluminium

Odlewy z aluminium uzyskanego w procesie recyklingu złomu są wykorzystywane przez naszych klientów do produkcji części samochodowych i innych wyrobów.

6 recykling

06. Recykling

Proekologiczne trendy i programy zrównoważonego rozwoju sprawiają, że coraz więcej aluminium poddaje się recyclingowi. Metal charakteryzuje się wysoką odzyskiwalnością.